NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                         28 marca 2021

  1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

 

  1. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania. Jako że wprowadzono obostrzenia , kolejny raz będziemy zmuszeni na zmiany w godzinach Triduum paschalnego jak i Niedzieli Zmartwychwstania oraz drugiego dnia Poniedziałku wielkanocnego. W naszej świątyni może uczestniczyć w Kościele 60 osób podczas jednej Mszy św. Dookoła Kościoła jest nagłośnienie zachowujemy odstęp 1,5m. Do kościoła wchodzą pobierając kartę przed głównym wejściem. , zakrywamy twarz maseczką i tak uczestniczymy przez całą Msze św. Nie na brodzie albo w kieszeni.!!!!!!!

 

  1. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.18:00 do 22:00 możliwość adoracji przy ciemnicy

 

  1. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Rano o 9:00 Jutrznia. O godz. 17:00 droga krzyżowa na zewnątrz świątyni. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu od 20:00 do 24:00.

 

  1. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8:00 do 18:00. Święcenie pokarmów od 8:00 do 12:00 co godzinę przed Kościołem. Prosimy o przynoszenie wody do poświęcenia w swoich butelkach.

 

  1. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00 Zabierzmy na nią świece.

 

  1. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz.6:00 procesja dookoła Kościoła w miarę możliwości weźmy chorągwie, feretrony. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

Msze św .

6:00, 9:30, 11:00, 12:00, 13:00,

W drugi dzień świąt Msze św. 8:00, 9:30, 11:00, 12:00, 13:00

w Kaplicach Mszy św. Nie będzie. Transmisja Liturgii w Triduum Paschalnym , w rezurekcje i o godz. 12:00 w pierwszy i drugi dzień Wielkanocny

 

  1. Podziękowania za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. AK, Kółkom różańcowym z Trzeszkowic, Jackowa Mełgwi II, Minkowic. Od indywidualnych osób serdeczne Bóg Zapłać Rodzinie Piotra Kozyry za Ofiarę paschału na nowy rok.

 

  1. Spowiedź będzie jeszcze przez trzy dni wielkiego tygodnia podczas Mszy świętych.!!!!